12 січня 2017 року опубліковано остаточний варіант програми Вертеп-фесту 2017

Ще ніколи на Сході України не збирались одразу стільки виконувачів колядок, щедрівок, маланок й, звісно, різдвяних вертеп-вистав. Виступи фестивалю можна буде побачити на майже 30 локаціях по всьому місту.

З самого ранку 13 січня вони прийдуть з радісною звісткою до Військово-медичного клінічного центру Північного регіону (Військового шпиталю), Інституту патології хребта та суглобів ім. проф. М.І.Ситенка НАМН України, Харківського обласного спеціалізованого будинку дитини № 1, Комарівського дитячого будинку-інтернату, Харківського обласного дитячого клінічного санаторію на Олексіївці.

Виступи колективів пройдуть у різних куточках Харкова: Салтівка, Олексіївка, район ХТЗ, селище Горизонт, Вокзал Харків-Пасажирський, Нова Баварія, проспект Гагаріна; вертепи запросили до себе багато торгово-розважальних центрів та супермаркетів Харкова (повний перелік — нижче). А основна програма фестивалю почнеться 13 січня о 13:00, коли стартує головна подія цього дня – парад вертепів. Він пройде одночасно двома колонами з майдану Конституції та майдану Свободи. Одну з колон очолить духовий оркестр 5-ї Слобожанської бригади Національної Гвардії Украини, а іншу – пластуни “Станиці Харків”. Вони підуть по Сумській вулиці та зустрінуться о 13:30 поряд із основною локацією фестивалю — ХНАТОБ ім. М.В. Лисенка, де на той час вже почнуться виступи колядників. Саме тут та поряд з пам’ятником Тарасові Шевченку відбуватимуться великі концерти фестивалю, й саме звідси колективи роз’їдуться для виступів і концертів по всьому місту: у ХОДА, на Вокзалі “Харків-Пасажирський”, торгівельно-розважальних центрах та супермаркетах. Проте, наголошують організатори, головним майданчиком фестивалю буде ХНАТОБ ім. М.В. Лисенка.

Саме на майданичку перед театром 14 січня о 12:00 відбудеться головна подія другого дня фестивалю – одночасний спів колядки “Нова радість стала” зі Львовом та Краматорськом. З тієї ж колядки о 12:00 в Арт-центрі “Фрагменти” на Москалівці  почнуть свій виступ в рамках “Вертеп-фесту 2017” колективи Дитячої школи мистецтв №4 ім. М.Д. Леонтовича. Ще одним заходом під дахом в рамках фестивалю стане вистава “Білий сон на біле Різдво” Театру анімації “ТАМіЯ”, яка почнеться о 16:00 в приміщенні театру “Арабески”.

Поряд із ХНАТОБ ім. М.В. Лисенка впродовж двох днів глядачі зможуть поласувати традиційними українськими стравами, осучасненими для мешканців великих міст командою фестиваля їжі “Лукфест” . Співзасновник та координатор “Лукфесту” Дар’я Спасова обіцяє глядачам галушки і деруни, пряники і крученики, бульйони, гарбузовий суп та куліш, зігріваючі настоянки, чаї — класичні та з різних трав, калини, журавлини. Все – у форматі фаст-фуду та зручне для вживання на вуличних заходах.

Остаточний варіант програми Фестивалю з усіма міськими локаціями:  Програма Вертеп-фесту 2017