25 грудня 2016 року закінчено реєстрацію 50 колективів-учасників Вертеп-фесту 2017 з 18 областей України

Майже півсотні колективів з 18 областей України впродовж 13 — 14 січня дадуть сотні вертепних вистав під час нашого Вертеп-фесту. Ми переконали колективи з усієї країни в тому, що їм варто приїхати та показати своє мистецтво в Харкові. Адже відродження вертепної традиції в Харкові жителям міста не тільки цікаво, а й необхідно: Харків має особливу потребу в поширенні української ідентичності та українських традицій.

«Вертеп не тільки розважає публіку, але показує, що українці мають одні на всіх проблеми, сподівання й радощі. І, звичайно, неймовірний творчий потенціал — як у найдальших селах, так і в багатолюдних містах», — пояснює співкоординатор фестивалю пані Олена Рофе-Бекетова.

У нас в географії — вся Україна, від Карпат до Донбасу. Вкрай важливо сьогодні підтримувати народних ентузіастів східних областей, особливо тих, хто живе в «сірій зоні» АТО. Представниками Донбасу на Вертеп-фесті будуть учасники з сіл Луганської області. З Врубівки до Харкова приїде дитячий хореографічний колектив «Айсберг», а село Тошківка делегувало на фестиваль «Співаючі серця», в активі яких — традиційна українська вертеп-вистава. Крім того, з Бахмута Донецької області приїдуть учасники майстерні «Простір Ідей» з осучасненим вертеп-дійством «Даруй літа щасливі».

Полтавщину представлятимуть дитячий релігійний вертеп-театр з села Ковалівка, знамениті «Полтавські колядники» з унікальним спектаклем «Вертеп Мазепи и Петлюри». А колектив «Родовичи» з села Нові Санжари не осучаснює вертеп, а дбайливо відновлює традиційне мистецтво, збираючи, записуючи і виконуючи автентичні колядки і щедрівки.

Місто-господар Вертеп-фесту 2017 Харків і Харківщина в цілому теж гідно представлені. Особливе місце займають колективи фольклорного фестивалю зимового календаря «Святовид», які виконують автентичні слобожанські колядки, меланки, жартівливі пісні, танці, обряди, ігри.

У Вертеп-фесті 2017 візьмуть участь близько 200 студентів з 5 осередків Української Академії Лідерства в Харкові, Києві, Львові, Полтаві та Миколаєві. Після Вертеп-фесту студенти поїдуть з виступами в Слов’янськ і Краматорськ, а потім — в свої рідні міста і села.