Харківський обласний центр культури і мистецтва. Фольклорний фестиваль зимового календаря «Святовид»

До заходів Вертеп-фесту — 2017 приєднується Фольклорний фестиваль зимового календаря «Святовид». Організатором цього заходу та нашим партнером виступає Харківський обласний центр культури і мистецтва.

Учасники Фолькльорного фестивалю — і досвідчені автентичні виконавці, і молоді гурти-реконструктори з усієї області — заспівають та покажуть традиційні для Слобожанщини колядки, щедрівки, меланки, дівочі ворожіння, ігри, жартівливі пісні, танцювальні награвання.

Зокрема, виступить цікавий харківський фолькльорний гурт “Муравський шлях”.  Цей колектив є найвідомішим «фольклорним осередком» Харкова, «живим музеєм» традиційної культури Слобожанщини, спрямованим на збереження автентичної манери звучання та відтворення усієї жанрової палітри: пісень, танців, награвань, ігор, обрядів відродження, популяризації традицій зимового циклу народних свят Слобідської України.

До складу «Муравського шляху» входять викладачі, що 25 років займаються дослідницько-виконавською діяльностю, а також студенти, які співають у гурті і включаються до дослідництва. Отже, народні традиції не тільки зберігаються й демонструються, а й передаються молоді: місцевий діалект, традиційний танцювальний рух, оригінальні костюми та атрибути фольклорних обрядів колядування, щедрування, засівання, водіння Меланки, Кози.

Тож, разом із виступами вертепних колективів з різних куточків України на вулицях Харкова звучатимуть колядки та щедрівки рідної Слобожанщини у виконанні автентичних фольклорних гуртів. Адже у нас теж є дбайливо збережені народні традиції святкування зими — від Дня святого Миколая до Різдва і Водохрещі.

Запрошуємо шанувальників народних традицій 13-14 січня під час Вертеп-фесту — 2017  зануритися в новорічну атмосферу, приєднатися до споглядання стародавніх традицій, та співати, грати й танцювати разом з нашими гуртами на вулицях Харкова!