НСОУ “Пласт” “Станиця Харків”

Вертеп-фест —2017 у Харкові має чудового партнера — Національну скаутську організацію України ПЛАСТ. Це юнацька організація, що поєднує дітей та молодь і сприяє її всебічному, патріотичному вихованню та самовихованню, спираючись на національні, християнскі, патріотичні традиції.

Пласт має більш ніж 110-річну історію, але в Харкові пластовий рух тільки починається. Лише за останній рік більше 100 юнаків та юначок приєдналися до Пласту, бо це шлях до великої дружби, веселощів, навчання доброму та корисному. Так, суттєвою частиною пластового життя є мандри. Пластуни не тільки весело проводять час, але ж отримують досвід, починаючи з планування мандрівки та вкладання речей)
Юнаки та юначки навчаються орієнтуванню, природознавству, табірництву, рукопашним змаганням, рибальству, азбуці Морзе. А також — вміти дружити, знати своє коріння, дотримуватись народних традицій.

Чи то пейнтбол, чи історична реконструкція, будування Січи, або свята на Івана Купала, чи зимові народні розваги — пластуни раді взяти участь у цікавих пригодах. А зараз — і у проведенні Вертеп-фесту. «Адже вертеп — це мега-крута християнська, українська традиція! Харків, Слобожанський край — спокон-віків українська земля, яка зараз є прифронтовою територією. Щоб не пустити війну на поріг, пустімо в свої серця Бога, радісну новину, що “Ісус Христос рождається!”», — говорять виховники пластунів, пан Михайло Лівіцький та пані Ірина Маркевич.
Планується виставити два колективи акторів: новаків та юнаків, з окремими цікавими програмами.
А також учасники ПЛАСТу стали волонтерами, добровільними помічниками Вертеп-фесту.

До речі, якщо ви бажаєте самими стати виховниками юнацтва у ПЛАСТ — зверніться до пані Ірини Маркевич. Приєднуйтесь!