Дитячий фольклорний гурт «Мережка»

Дитячий фольклористичний гурт «Мережка» веде етнографічну та музикальну роботу аж з 1991 року, репрезентуючи пісенний фольклор Слобідського краю в українській гімназії № 6 «Маріїнська гімназія».  Разом з керівницею, пані Мирославою Семеновою, учасники гурту об’їздили чимало сіл Харківщини, Сумщини, Полтавщини, записуючи унікальні перлини народної пісенної творчості, — а відтак відтворюють їх на сцені.

Виконання пісень, колядок, щедрівок, відтворення народних ігор для гурту не просто відзеркалення давніх традицій українців, а можливість на сцені поділитися красою українських пісень з людьми. Важливо, щоб про фольклор не говорили, як про пережиток минулого, а народні пісні звучали у автентичному вигляді.

У 2016 році учасники гурту «Мережка» виступали у «Різдвяному трамваї», що курсував вулицями Харкова. Тоді святкові гуляння пройшли не тільки на площах і в парках, а й в дорозі. «Різдвяний трамвай» з галасливою компанією возив бажаючих прокатитися з музикою, і навіть давав їм при цьому можливість подивитися вертепні сценки.

Тобто учасники «Мережки» вже мають досвід вуличних виступів, і будуть щиро раді допомогти харків’янам та гостям міста перейнятися духом різдвяних традицій, адже  наші традиції, наші пісні, наші діти — надзвичайні!