Фольклорний колектив «Шалена кутя»

Учасники Вертеп-фесту 2017 готують не тільки вертепні спектаклі, а й різноманітні колядки та щедрівки. Їх, зокрема, буде виконувати фольклорний колектив «Шалена кутя». В його учасників є значний досвід – виповнюється 12 років як вони, зібравшись на різдвяні свята, ходять вулицями міста та виконують колядки та щедрівки.

«Все розпочалося в 2005 році, коли ми були студентами Університету мистецтв. На першому курсі ми вирішили привітати мешканців міста та пішли співати колядки. І так кожен рік збираємося та колядуємо. Це такий заряд бадьорості, енергії для нас, коли даєш людям позитив. Вони цього не очікують, ідуть по вулиці, нічого не думають. І тут зустрічають гурт, що вітає їх зі святом. Це дуже приємно. А нам приємно дарувати святковий настрій та відроджувати традиції», — розповіла пані Олена Зейкова, учасниця «Шаленої куті».

Цього року до колективу мають приєднатися і мешканці інших міст. Кожна пісня буде виконуватися на 4—5 голосів. Це будуть як народні, так і авторські щедрівки та колядки, а їх виконання супроводжуватиме гра на шумових та народних інструментах. Це, зокрема, «Щедрик», «День Різдва», «Ой чи є, чи нема пан господар вдома», «Ой, співала зозуленька» та інші українські пісні, що відроджують традиції, дещо призабуті у радянські часи.