«Малинова криниця»

На  Вертеп-фесті 2017 можна буде почути чудові колядки та щедрівки безпосередньо від носіїв українських обрядових традицій — наприклад, у виконанні народного аматорського фольклорного ансамбля «Малинова криниця» села Малинівка Чугуївського району.

Колектив має довгу історію — адже був заснований ще у 1982 році при Малинівському сільському Будинку культури, тобто святкуватиме 35 років творчої діяльності! Керівник і засновник гурту – заслужений працівник культури пані Янкова Ольга Григорівна. Вона є збирачем місцевих традицій, її матеріали увійшли до видань серії «Муравський шлях».

Репертуар ансамблю складається з місцевих малинівських пісень та обрядів: «Різдва», «Меланки», «Весілля в Малинівці», купальського обряду, обрядодійств «Обжинки», «Вечорниці». Кількісний склад учасників – 14 носіїв традиції. Це вчителі гімназії та й просто ентузіасти, що з піснями, вертепним дійством та весільними обрядами ведуть активну концертну діяльність.

Колектив – лауреат та переможець численних міжнародних, всеукраїнських та обласних фестивалів: «Покуть», «Печенізьке поле», «Сорочинський ярмарок», учасник багатьох телепередач, у тому числі «Фолькмьюзік». А тепер ансамбль з Малинівки заспіває і на Вертеп-фесті 2017 у Харкові, приходьте!