«Муравський шлях»

Разом із виступами вертепних колективів з різних куточків України на вулицях Харкова звучатимуть колядки та щедрівки рідної Слобожанщини у виконанні автентичних фольклорних гуртів. Адже у нас теж є дбайливо збережені народні традиції святкування зими — від Дня святого Миколая до Різдва і Водохрещі. Тож до заходів Вертеп-фесту — 2017 приєднується Фольклорний фестиваль зимового календаря «Святовид».

Учасники Фолькльорного фестивалю — і досвідчені виконавці, і молоді гурти-реконструктори з усієї області — заспівають та покажуть традиційні для Слобожанщини колядки, щедрівки, меланки, дівочі ворожіння, ігри, жартівливі пісні, танцювальні награвання.

Виступатиме цікавий харківський гурт «Муравський шлях». Цей колектив є найвідомішим «фольклорним осередком» Харкова, «живим музеєм» традиційної культури Слобожанщини, спрямованим на збереження автентичної манери звучання та відтворення усієї жанрової палітри: пісень, танців, ігор та обрядів відродження,  популяризацію традицій зимового циклу народних свят Слобідської України.

До складу гурту входять викладачі, які вже 25 років займаються дослідницько-виконавською діяльностю, а також студенти, які співають у гурті і включаються до дослідництва. Отже, народні традиції не тільки зберігаються й демонструються,  а й передаються молоді: місцевий діалект, традиційний танцювальний рух, оригінальні костюми та атрибути фольклорних обрядів колядування, щедрування, засівання, водіння Меланки, Кози.

Шанувальники народних традицій  13—14 січня зможуть разом з «Муравським шляхом» зануритися в новорічну атмосферу, приєднатися до споглядання  стародавніх традицій, і співати, грати й танцювати просто на вулицях Харкова.

Водіння Кози