ПЛАСТ

Національна скаутська організація України ПЛАСТ —  юнацька організація, що поєднує дітей та молодь і сприяє її всебічному, патріотичному вихованню та самовихованню, спираючись на національні, християнскі, патріотичні традиції.

Чи то пейнтбол, чи історична реконструкція, будування Січи, або свята на Івана Купала, чи зимові народні розваги — пластуни раді взяти участь у цікавих пригодах. А зараз — і у проведенні Вертеп-фесту. «Адже вертеп — це мега-крута християнська, українська традиція! Харків, Слобожанський край — спокон-віків українська земля, яка зараз є прифронтовою територією. Щоб не пустити війну на поріг, пустімо в свої серця Бога, радісну новину, що “Ісус Христос рождається!”», — говорять виховники пластунів, пан Михайло Лівіцький та пані Ірина Маркевич.

Планується виставити до участі два колективи акторів: найменших новаків до 11 років, та юнаків, з окремими цікавими програмами! Це не перший вертеп пластунів, проте буде вперше вони покажуть виступ перед такою великою аудиторією. Пан Михайло Лівіцький, священник,  взяв на себе чи не найскладнішу роль — Царя Ірода. Глядачі вистави побачать гарні сучасні костюми , а також автентичні: всі жіночі наряди мають вік  понад 100 років! Це неймовірні почуття, коли бачиш вишиванку або плахту (юпку), виготовлену вручну, без швацької машинки. Тож святковий настрій забезпечено: як учасникам, так і гостям Вертеп-фесту.