Театр анімаційного мистецтва «ТАМіЯ»

«ТАМіЯ» — це Об’єднання вільних митців з Харкова, колаборація режисерів, акторів, художників тyа музикантів, які поєднують театр ляльок, онлайн анімацію, дизайн та авторську музику для створення театральних вистав. Театр сформувався улітку 2015 року під час роботи над виставою «Смерть Марата» за романом Сергія Жадана «Месопотамія». Звідки символічно походить назва колективу «ТАМіЯ».

Актори з ентузіазмом сприйняли можливість взяти участь у вертепному фестивалі. Адже театральне мистецтво має потрапляти до глядачів, яким непросто донести такого роду спектаклі.

«У нас театр ляльок один, а дітей дуже багато. Ті ж переселенці, ті ж діти з малозабезпечених сімей, діти родин загиблих. Є багато людей, які, можливо, хотіли би потрапити на спектаклі, але не мають на це матеріальної можливості. І ми дуже хочемо показувати спектаклі таким дітям», — вважає режисерка театру, пані Олена Авдєєва.

За словами режисерки, їй би хотілося, щоб всі ці історії «потрапляли всередину людини і робили світ кращим. Адже вертеп по своїй природі – це дійство, яке більше підходить для площ. В нашому театрі ми розповідаємо притчові, біблейські історії про те, що можна по-різному ставитися до свят. Людина може змінити своє ставлення до багатьох речей, бо наші вистави дуже світлі, глибокі і зрозумілі як для дітей, так і для дорослих».