Театр-студія «АРАБЕСКИ»

Театр-студія «Арабески» — чудовий харківський театральний колектив, що був заснований у 1993 році студентами театрального відділення Харківського інституту мистецтв. Директор театру — Світлана Юріївна Олешко. У Харкові театр знаний своїми україномовними, модерновими театральними постановками,  участю  в багатьох мистецьких проектах, тренінгами з вокалу, танцю, акторського мистецтва. Має театр «Арабески» і велику гастрольну історію,  як в Україні, так і за кордоном: в Польщі, Іспанії, США, Канаді та інших країнах світу.

Уперше після багаторічної перерви у Харкові на Вертеп-фесті — 2017 можно буде побачити виставу «Мері Крістмас, Джізус Крайст!» — сучасний вертеп театру-студії «Арабески».

Ця вертепна вистава була написана ще в 2001 році, і з нею «Арабески» виступали у Харкові, Львові, Києві, і за кордоном — в Любліні. Класичний різдвяний сюжет про народження Ісуса в цьому вертепі сильно перероблений. За словами режисера театру Світлани Олешко, ідея вистави ґрунтується на слов’янському вертепі з його традиційними героями і сюжетами. Сюжет вертепу завжди закручується навколо народження бога-немовляти. А ось тексти, сюжетні ходи і обрядові пісні-коляди могли бути абсолютно різними в різних вертепних версіях, від чисто біблійних до злободенних.

Одже, «Мері Крістмас, Джізус Крайст!» у виконанні театру «Арабески» — це сучасна вертепна драма, де Ірод — генерал-кілер, керівник бомбардуваннями мирних міст. Роль царя Ірода виконає Михайло Барбара, соліст гурту «Мертвий пiвень», інші ролі — актори театру-студії «Арабески», автор текстів — Сергій Жадан.

Музиці у виставі відведена ключова роль: її було написано популярною харківською групою «Lюк», в репертуарі якої є композиції відразу декількох напрямків: реггі, ac-jazz і інші. Завдяки цьому народні та класичні мелодії у виставі мають сучасне звучання.

Постановка носить драматичний характер, але вертеп є вертеп, з запальною грою акторів, музикою і танцями, і, звичайно — хепі-ендом, бо сили Світу завжди перемагають Зло.